Semináře a mentoring

Držíte v ruce nový roční plán lesních aktivit a nevíte, jak začít? Rádi byste učili venku, ale ještě jste to nezkusili a přemýšlíte, jak na to? Přijďte se inspirovat, jak učit na čerstvém vzduchu!

Na letošní podzim máme naplánované semináře pro učitele, kteří se chtějí seznámit s nově vydanou metodikou pro pátou třídu.

SEMINÁŘE KE VZDĚLÁVACÍMU PROGRAMU LESA VE ŠKOLE POD NEBEM ZEMĚ (seznámení s nově vydanou metodikou pro 5. ročník):

• Středa 25. října, 9.30 - 16 hodin, BRNO, Lipka, pracoviště Kamenná, Hliněná učebna

Lektoři:

Mgr. Jan Froněk, PhD. (vedoucí programu Lesa ve škole)  a  opět přímo z praxe Simona Houdková (ověřovatelka metodiky pro páťáky v ZŠ Lesonice)

Podrobnosti najdete v letáku.  Možnost přihlášení v on-line formuláři

• Úterý 14. listopadu, 9.30 - 16 hodin, Dům Českého Švýcarska, Křinické náměstí 10, Krásná Lípa

Lektoři:

Mgr. Jan Froněk, PhD. (vedoucí programu Lesa ve škole) a přímo z praxe Mgr. Kateřina Vrtišková (ověřovatelka metodiky pro páťáky v ZŠ Jílové u Prahy)

Více informací a možnost přihlášení najdete zde

První webinář Lesa ve škole nazvaný Ha, ponožka je tu pro Vás ZDARMA!

Webinář se věnuje metodice pro první třídu nazvanou LES VŠEMI SMYSLY. Vhodný je ale pro celý první stupeň ZŠ, případně i mateřské školy. Už nemusíte jezdit nikam daleko a ušetříte čas. Stačí se pohodlně posadit u počítače s internetem.

Budeme zároveň rádi, když nám v komentářích na Youtube zanecháte vzkaz, jak se vám webinář líbil, případně, co byste chtěli změnit nebo vědět.

Webinář je obohacen o zajímavé záběry z výuky, komentář dětí, ukázku pracovních listů i výrobků.

Na co se můžete v našem webináři těšit:

• Po absolvování webináře budete vědět, jak s metodikou pracovat, aby to žáky bavilo.
  • Uvidíte několik příkladů z praxe z minulého školního roku, kdy se metodika testovala.
  • Odnesete si nápady, jak se vypořádat s případnými obtížemi venkovní výuky.
  • Dostanete spoustu zajímavé inspirace pro práci v přírodě.

Nabízíme zdarma konzultace přímo ve Vaší škole. Ozvěte se nám.

Nehodí se Vám termín a na individuální konzultace nemáte čas?

Stáhněte si výukové materiály z našeho webu a zkuste to sami - tak hurá na výuku!

Seminář k metodice pro páťáky

Seminář k metodice pro pátou třídu Pod nebem Země

• adaptace na prostředí
  • Učitelé se seznamují s pracovními listy