Semináře a mentoring

Držíte v ruce nový roční plán lesních aktivit a nevíte, jak začít? Rádi byste učili venku, ale ještě jste to nezkusili a přemýšlíte, jak na to? Přijďte se inspirovat, jak učit na čerstvém vzduchu!

S novým rokem máme novinku! Chystáme pro vás on-line webináře k seznámení s našimi metodikami.

První webinář bude jako pilotní off-line natáčen 15. února pod názvem Ha, ponožka! k metodice pro první třídu. Vhodný je ale pro celý první stupeň ZŠ. Už nemusíte jezdit nikam daleko a ušetříte čas. Stačí se pohodlně posadit u počítače s internetem.

Webinář bude obohacen o zajímavé záběry ze škol a na webu ho zveřejníme ke konci února. Webinář bude cca 30 minut dlouhý. Tak se těšte na ponožky a sledujte nás!

Vaše dotazy nám můžete zaslat předem prostřednictvím on-line formuláře.

Během webináře vám představíme metodiku pro první ročník nazvanou LES VŠEMI SMYSLY a zažijete část příběhu ponožkového maňáska. Žáci svého malého kamaráda několikrát během školního roku vytrhnou z nudy a vezmou ho na vycházku, aby se mu stali zvídavými průvodci. Pomocí obrázkových pracovních listů a rozmanitých úkolů sami poznávají přírodní okolí školy, získávají k němu vztah i cenné znalosti.

Na co se můžete těšit:

• Po absolvování wemináře budete vědět, jak s metodikou pracovat, aby to žáky bavilo.
  • Uvidíte několik příkladů z praxe z minulého školního roku, kdy se metodika testovala.
  • Odnesete si nápady, jak se vypořádat s případnými obtížemi venkovní výuky.

Středa 12. dubna 2017, 16.30 – 18 hodin, Mníšek pod Brdy

Hledáte novou inspiraci do výuky? Chtěli byste se více dozvědět o programu Les ve škole a jeho metodických materiálech? Zajímá vás, jak učit o přírodě přímo v přírodě? Přijďte na další seminář Lesa ve škole!

Představíme vám metodiky Lesa ve škole, které se věnují výuce venku, v přírodě. Ukážeme vám, jak žáci pomocí obrázkových pracovních listů a rozmanitých úkolů sami poznávají přírodní okolí školy, získávají k němu vztah i cenné znalosti. Popovídáme si také o překážkách, které mohou bránit výuce venku.

Lektorem semináře bude Jan Froněk, vedoucí a metodik programu Les ve škole.

Přihlašovat se můžete pomocí on-line formuláře zde.

Místo konání: Jurta lesní mateřské školky Sedmikvítek, roh ulic Lhotecká a na Kvíkalce, Mníšek pod Brdy

Spojení: autobusem 321 do stanice Na kvíkalce, příp. pěšky z náměstí v Mníšku (cca 10 minut)

Pořadatel: TEREZA, vzdělávací centrum, z.ú., program Les ve škole

Kontakty: tel.: 224 816 868, 739 466 341, e-mail: lesveskole @ terezanet.cz www.lesveskole.cz, www.7kvitek.cz

Cena 90,- Kč za účastníka (v hotovosti na místě)

CO VÁS ČEKÁ?

• Po absolvování semináře budete mít základní informace o programu Les ve škole a jako ho můžete využít ve své výuce, jak pracovat s metodikami, aby to žáky bavilo.
  • Představíme vám několik příkladů z praxe.
  • Získáte zásobárnu lesních aktivit pro pobyt s dětmi v lese.
  • Odnesete si nápady, jak se vypořádat s případnými obtížemi venkovní výuky.

PROČ UČIT VENKU?

• Prospíváte fyzickému a psychickému zdraví žáků.
  • Podporujete vzájemné vztahy.
  • Pěstujete v žácích kreativitu a samostatnost.
  • Podporujete jejich schopnost učit se a soustředit.
  • Výuka žáky baví.

Čtvrtek 20. dubna, 9 - 15 hodin, Dům Českého Švýcarska, Krásná lípa

Seminář k programu Les ve škole

Vzdělávací centrum TEREZA  ve spolupráci s Českým Švýcarskem, o.p.s. vás zve na seminář na téma les. Pro učitele jsou připraveny metodiky s podrobnými ročními plány pro každý ročník, které usnadňují zařazení aktivit do výuky.

Na semináři dostanete nástroje k učení o lese, aby byli žáci motivováni les navštěvovat, objevovat, zkoumat a pečovat o něj. Seminář je akreditovaný MŠMT a každý účastník obdrží certifikát.

Seminář je vhodný pro pedagogy 1. stupně ZŠ, učitele ekologie, lektory volnočasových aktivit.

Přihlášky, prosíme, zasílejte na mail: jarmila.judova@ceskesvycarsko.cz. Bližší informace získáte na tel. čísle 775 552 790.

Poplatek 250,- korun se hradí na místě v hotovosti.

Kromě seminářů nabízíme učitelům také individuální konzultace. Pokud o ně máte zájem, kontaktujte nás

Nehodí se Vám termín a na individuální konzultace nemáte čas?

Stáhněte si ukázku metodických materiálů z našeho webu a zkuste to sami - hurá na výuku!

Seminář Ha, ponožka!

Seminář k metodice pro první ročník

• Seminář Ha, ponožka!
  • průvodce pro prvňáčky - pan Ponožka