Semináře a mentoring

Držíte v ruce nový roční plán lesních aktivit a nevíte, jak začít? Rádi byste učili venku, ale ještě jste to nezkusili a přemýšlíte, jak na to? Přijďte se inspirovat, jak učit na čerstvém vzduchu!

Novinka! První webinář lesa ve škole nazvaný Ha, ponožka je tu pro Vás zdarma!

Webinář se věnuje metodice pro první třídu nazvanou LES VŠEMI SMYSLY. Vhodný je ale pro celý první stupeň ZŠ, případně i mateřské školy. Už nemusíte jezdit nikam daleko a ušetříte čas. Stačí se pohodlně posadit u počítače s internetem.

Budeme zároveň rádi, když nám v komentářích na Youtube zanecháte vzkaz, jak se vám webinář líbil, případně, co byste chtěli změnit nebo vědět.

Webinář je obohacen o zajímavé záběry z výuky, komentář dětí, ukázku pracovních listů i výrobků.

Na co se můžete v našem webináři těšit:

• Po absolvování webináře budete vědět, jak s metodikou pracovat, aby to žáky bavilo.
  • Uvidíte několik příkladů z praxe z minulého školního roku, kdy se metodika testovala.
  • Odnesete si nápady, jak se vypořádat s případnými obtížemi venkovní výuky.
  • Dostanete spoustu zajímavé inspirace pro práci v přírodě.

Zveme vás na jarní semináře Lesa ve škole:

Středa 12. dubna 2017, 16.30 – 18 hodin, Mníšek pod Brdy

Hledáte novou inspiraci do výuky? Chtěli byste se více dozvědět o programu Les ve škole a jeho metodických materiálech? Zajímá vás, jak učit o přírodě přímo v přírodě? Přijďte na další seminář Lesa ve škole!

Představíme vám metodiky Lesa ve škole, které se věnují výuce venku, v přírodě. Ukážeme vám, jak žáci pomocí obrázkových pracovních listů a rozmanitých úkolů sami poznávají přírodní okolí školy, získávají k němu vztah i cenné znalosti. Popovídáme si také o překážkách, které mohou bránit výuce venku.

Lektorem semináře bude Jan Froněk, vedoucí a metodik programu Les ve škole.

Přihlašovat se můžete pomocí on-line formuláře zde.

Místo konání: Jurta lesní mateřské školky Sedmikvítek, roh ulic Lhotecká a na Kvíkalce, Mníšek pod Brdy

Spojení: autobusem 321 do stanice Na kvíkalce, příp. pěšky z náměstí v Mníšku (cca 10 minut)

Pořadatel: TEREZA, vzdělávací centrum, z.ú., program Les ve škole

Kontakty: tel.: 224 816 868, 739 466 341, e-mail: lesveskole @ terezanet.cz www.lesveskole.cz, www.7kvitek.cz

Cena 90,- Kč za účastníka (v hotovosti na místě)

CO VÁS ČEKÁ?

• Po absolvování semináře budete mít základní informace o programu Les ve škole a jako ho můžete využít ve své výuce, jak pracovat s metodikami, aby to žáky bavilo.
  • Představíme vám několik příkladů z praxe.
  • Získáte zásobárnu lesních aktivit pro pobyt s dětmi v lese.
  • Odnesete si nápady, jak se vypořádat s případnými obtížemi venkovní výuky.

PROČ UČIT VENKU?

• Prospíváte fyzickému a psychickému zdraví žáků.
  • Podporujete vzájemné vztahy.
  • Pěstujete v žácích kreativitu a samostatnost.
  • Podporujete jejich schopnost učit se a soustředit.
  • Výuka žáky baví.

Čtvrtek 20. dubna, 9 - 15 hodin, Dům Českého Švýcarska, Krásná lípa

Seminář k programu Les ve škole

Vzdělávací centrum TEREZA  ve spolupráci s Českým Švýcarskem, o.p.s. vás zve na seminář na téma les. Pro učitele jsou připraveny metodiky s podrobnými ročními plány pro každý ročník, které usnadňují zařazení aktivit do výuky.

Na semináři dostanete nástroje k učení o lese, aby byli žáci motivováni les navštěvovat, objevovat, zkoumat a pečovat o něj. Seminář je akreditovaný MŠMT a každý účastník obdrží certifikát.

Seminář je vhodný pro pedagogy 1. stupně ZŠ, učitele ekologie, lektory volnočasových aktivit.

Přihlášky, prosíme, zasílejte na mail: jarmila.judova@ceskesvycarsko.cz. Bližší informace získáte na tel. čísle 775 552 790.

Poplatek 250,- korun se hradí na místě v hotovosti.

Kromě seminářů nabízíme učitelům také individuální konzultace. Pokud o ně máte zájem, kontaktujte nás

Nehodí se Vám termín a na individuální konzultace nemáte čas?

Stáhněte si ukázku metodických materiálů z našeho webu a zkuste to sami - hurá na výuku!

Seminář Ha, ponožka!

Seminář k metodice pro první ročník

• Seminář Ha, ponožka!
  • průvodce pro prvňáčky - pan Ponožka