Výukový program Les ve škole

Myslíme si, že vzdělávat o lese lze jednoduchým a zároveň smysluplným způsobem: přesvědčily se o tom již stovky škol!

Les ve škole v kostce

• Mezinárodní výukový program o lese, který probíhá ve 26 zemích světa
  • Samotnou výuku na školách realizují přímo pedagogové podle připravených ročních plánů
  • Materiály pro pedagogy tvoříme v souladu s RVP, v duchu „školy hrou“ a aktivního učení

Jak vypadá jedno dopoledne v lese - ve škole?

Podívejte se, jak zkoumají les žáci ze základní školy J.V. Sládka ve Zbirohu.

Mezinárodní rozměr

Myšlenku učit se nejen o lese přímo v lese, na které program stojí, sdílíme spolu s dalšími cca 4000 školami z 26 zemí světa. Všichni jsme součástí mezinárodní organizace LEAF - Learning about Forests. Naše zkušenosti jsou celosvětové, a to se počítá!

Ohrožují mě Vodomorové. Pomozte!

(představení učebnice pro třeťáky)

Co říkají učitelé?

„Jsme přesvědčeni, že prolínání výuky a projektu Les ve škole je obrovskou příležitostí propojit mnoho předmětů. Rády pracujeme s dětmi mimo školní budovu – užily jsme si to.“
Andrea Hendrichová, ZŠP Roudnice nad Labem

„Děti si začínají uvědomovat důležitost lesa, nevnímají ho jen jako místo, kde je pár stromů. Děkujeme za materiály, které jsou propracované a dávají další impulzy k tomu, co dělat, jak pokračovat, navazovat. Byli jste pro nás šťouchnutím k rozjezdu „učení se v lese.“
Petra Marhounová, Domácí školáci Kounice