103 tříd se chlubí certifikátem lesní třída!

1000 metrů čtverečních nového ještědského pralesa odkoupily školy zapojené v programu Les ve škole. Do 103 z nich putuje certifikát lesní třída, který je k patronaci nad lesem opravňuje.

103 tříd se chlubí certifikátem lesní třída!
Tags: Ozvěny z Lesa

TISKOVÁ ZPRÁVA 29. 6. 2016

Milí pedagogové,

měli jsme velké přání, aby se nás sešla pěkně kulatá stovka. A to se nám vyplnilo. V tuto chvíli se titulem Lesní třída chlubí 103 tříd, družin a kroužků.

Předně Vám chceme říct DĚKUJEME!

Nesmírně si vážíme Vašich ozvěn z lesa.

Díky Vašim zpětným vazbám víme, jak se Vám dařilo s dětmi pracovat, ať už s ročními plány nebo s výukou podle vlastních postupů.

Máme velkou radost, že jste si našli čas na jejich vyplnění. A ještě větší radost z toho, že s dětmi ve výuce chodíte ven, že spolu zažíváte lesní dobrodružství, zkrátka tvoříte, učíte se a hrajete si se svými žáky v lese.

Díky Vám je na následující školní rok pod zvláštní ochranou více než tisíc metrů čtverečních nového ještědského pralesa.

A co se z lesa ozývá? Posuďte sami:

Ve volné přírodě jsou děti mnohem bezprostřednější a mohou více projevit své osobnostní rysy. Myslím si, že když učitel dětem ukazuje svůj obdiv k přírodě, že se od něho děti tento postoj naučí.

Jana Vejmelková, ZŠ Fantova Kaplice

Opravdu jsem si užila, jak děti pozorovaly zvířata - co jedí a kde bydlí. Bylo krásné jak se snažily být co nejnápadnější a nejtišší. To se u nich jen tak nevidí :) A následně náš opravdu celý den strávený v lese, kde jsme společně plnili úkoly a hráli hry.

paní učitelka Markéta Malcová, ZŠ Dolní Heřmanice

Nejvíce se nám líbil Landart. Poznala jsem děti v úplně jiném úhlu- radostné a bezkonfliktní. Les má blahodárné účinky i na projevy děti...

paní učitelka Michaela Mendeová, ZŠ Příbor

Užívala jsem si celý rok, protože děti byly nadšené s každým tajemným dopisem od skřítků a dodnes věří v jejich existenci. Nejvíce nás bavilo hledání pokladu,  spaní ve škole a malování triček.

paní učitelka Květa Půšová, ZŠ Chyšky, práce s ročním plánem Lexikon lesních skřítků