21. září zasaďme strom pro mír

Čtvrtek 21. září připadá na mezinárodní den míru a s tímto dnem je spojená již tradiční akce Sázení stromů pro mír. Zapojte se se svou třídou a kromě dobrého pocitu získáte certifikát.

21. září zasaďme strom pro mír

LEAF International (Learning about Forests) a ENO Environment Online vyzývají všechny školy z celého světa, aby právě v tento den zasadily strom pro mír a udržitelnější budoucnost.

Akce se koná každoročně 21. září, aby se shodovala se "Světovým dnem míru" Spojených národů. Je součástí globální kampaně, které se účastní více než 5000 škol ve 120 zemích světa.

"Tato akce je úžasný způsob, jak zvýšit environmentální a globální vzdělávání. Spojuje děti z celého světa, podporuje výchovu k míru a zvyšuje jejich informovanost o významu stromů a lesů v celosvětovém měřítku. Pěstování stromů symbolizuje naději a kontinuitu života," dočtete se na webu mezinárodní organizace LEAF.  A jak celá akce proběhne ve světě? První stromy budou zasazeny v poledne v Oceánii. Později v Asii, Evropě a Africe. Nakonec tento řetězec stromů dosáhne Ameriky. Země se jednou otočí o svou osu a několik set tisíc nových stromů nalezne své domovy.

Zapojte se se svou třídou do sázení stromů pro mír a zařaďte tento den do vašich učebních osnov. Sázení stromů umožní vám i dětem strávit den venku a dozvědět se více o stromech.

Pokud se chcete do kampaně zapojit, zaregistrujte se zde. Podrobnosti o možnostech získání certifikátu se dočtete na webu organizace LEAF nebo nám napište svůj příběh a pošlete fotky ze sázení.

Podívejte se, jak školy v Česku sázely stromy pro mír v loňském roce