Den Země je tady

Den země slavíme už zítra. Jak ho oslavují v různých částech světa? Jak ho slavíme v České republice? A co můžeme pro přírodu udělat my sami?

Den Země je tady
Tags: Learning about Forests

Na zítřek připadá největší svátek, kterým oslavujeme přírodu. Symbolem toho letošního Dne Země jsou stromy. Earth Day sdružuje školy, které v tento den stromy sází.

Podívejte se, kolik škol je zapojených!

Jak ho slaví školy v různých částech světa? V LEAF International jsou státy Evropy, Afriky i Asie. Podívejte se na stránky LEAF International a inspirujte se tím, jak pracují školy po celém světě.

Jak se děti zapojily do březnových Global Action Days? Najdete taky na LEAF International!

Zachraňovat tropický deštný prales? Akci můžeme podniknout i od našich počítačových obrazovek. Podpořte kampaně na záchranu plic naší planety.

Že tropický prales je daleko? Nebojte, ochraňovat potřebuje i ten český les. Chystá se zákon, který by mohl významně omezit volný pohyb v lese. Zabránit tomu můžete i Vy. Podepište petici proti jeho projednávání.

Podepište petici za volný pohyb v českém lese!

Kde najdete seznam událostí, které tento týden probíhají? Stránky sdružující české akce ke Dni Země.