Léto s deníkem do divočiny

Divočili jste, když jste bylí malí? A co takhle si spolu se svými dětmi psát o divočení v přírodě speciální deník?

Léto s deníkem do divočiny
Tags: jdeteven

Deník je sada pracovních listů s tipy, úkoly a tvůrčími nápady, které budou každý měsíc lákat děti ven do divočiny a motivovat je ke zkoumání přírody ve svém blízkém okolí.

Více informací o deníku.

Připravili jsme pro vás 12 čísel, první číslo vyšlo v březnu 2016 a dostali ho všichni naši příznivci s newsletterem JDĚTE VEN

V průběhu celého roku (až do února 2017), budeme přidávat další a další stránky naplněné tipy a nápady, které i z drobných okamžiků, kdy jste byli venku, poskládají báječné zážitky plné dobrodružství. Pomůžeme vám dostat čas venku do běžného každodenního života rodiny a poznávat přírodu v místě, kde žijete.

Deník se dostane do vaší emailové schránky 1krát měsíčně v newsletteru JDĚTE VEN, do kterého se můžete přihlásit ZDE.

Obsahem deníku jsou pracovní listy ve formátu PDF:

Omalovánka - titulka měsíce.

Seznam úkolů a tipů, které lákají děti ven a motivují je ke zkoumání přírody. Úkoly jsou jednoduché, chytlavé a berou ohled na různé typy dětí (věk, technické či výtvarně tvořivé zájmy, pozorování detailu, vyvozování podobností atd.). Některé úkoly se opakují nebo se k nim v průběhu roku vracíme, např. celoroční pozorování stromu nebo oblíbeného místa v přírodě.

Tvůrčí návody, které navazují na téma měsíce a opět inspirují k pobytu venku, např. vyrábění pomůcek na pozorování přírody, vyrábění z přírodninnebo vyrábění přímo venku.

Osvětový materiál o přínosech pobytu venku.

Odebírejte deník a divočte!