Medailonek lesní školy: ZŠ a MŠ Rosovice

Bojovat s bájnými vodomory? Objevovat les spolu s lesními skřítky? To vše si už děti na prvním stupni na základní a mateřské škole Rosovice užily.

Medailonek lesní školy: ZŠ a MŠ Rosovice
Tags: Příklady dobré praxe

"Bylo velmi příjemné zkoumat les s vodomory. Dobrý vztah k přírodě je pro člověka velmi důležitý. Užívala jsem si celý rok",

říká paní učitelka a zároveň ředitelka školy, paní Zdenka Pecharová.

Základní a mateřská škola Rosovice je do programu Les ve škole zapojena již čtvrtým rokem. Paní ředitelka Pecharová je zároveň lesní mentorkou. Specializuje se na práci s metodikou pro druhý ročník základní školy Lexikon lesních skřítků. Všem zájemcům a zájemkyním nabízí seminář s praktickou ukázkovou lekcí s využitím školní zahrady:

„Práce s dětmi v programu Les ve škole mě baví a chtěla bych pomoci pedagogům s realizací jeho části“,

říká paní ředitelka.

Ať se skřítky nebo s vodomory, objevovat les v okolí základní školy zkrátka stojí za to. Paní učitelka Pecharová nabízí konzultace prostřednictvím emailu zsams.rosovice@seznam.cz.

Foto: Ornita.cz, ZŠ a MŠ Rosovice