Medailonek lesní školy: ZŠ Zbiroh

„Uau, to je štětina z divočáka!“ komentuje dopolední hodinu v lese žákyně základní školy ve Zbirohu. A děti čeká ještě mnohem víc: mají za úkol posbírat v lese pobytové znaky zvířat a vytvořit o nich příběh.

Medailonek lesní školy: ZŠ Zbiroh
Tags: Příklady dobré praxe

Základní škola J. V. Sládka Zbiroh je v programu Les ve škole zapojena pátým rokem.

„Roční plány lesa ve škole připravují sami pedagogové. Osobně jsem měla možnost pilotovat metodiku pro 4. ročník s tématem lesní rovnováhy. Sami zkoušíme, co ještě děti zvládnou a co už je pro ně zatěžující“

říká paní učitelka Andrea Tláskalová. Roční plán aktivit umožňuje pedagogům předat povinné učivo a zároveň vzít žáky ven – do lesa nebo alespoň na školní zahradu.

„Líbí se mi, že program Les ve škole nabízí metodiky speciálně zpracované pro jednotlivé ročníky základní školy. Krásné na něm je, že i když je takhle pojatý, dává vyučujícímu velkou volnost. Zároveň vybízí děti k tomu, aby šly ven do lesa a pořádně se tam vyřádily“

Dodává paní učitelka Andrea Tláskalová, která je zároveň mentorkou, takže je možné s ní konzultovat možnosti zapojení programu do vlastní výuky.

A když ve Zbirohu právě nejdou do lesa? Tak to si užívají školní zahradu – zkrátka jdou ven!