Podzimní ponožková výprava ve Stříbrné Skalici

Paní učitelka Martina Studzinská ze Stříbrné Skalice má s programem Les ve škole bohaté zkušenosti na prvním i na druhém stupni. Děti bývají venku nadšené a často se zapojují také rodiče.

Podzimní ponožková výprava ve Stříbrné Skalici

Martina je naší zkušenou mentorkou a v současné době učí první a šestou třídu. V loňském školním roce uspořádala společnou závěrečnou výpravu těchto šesťáků a prvňáčků. Šesťáci se naučili pečovat o mladší kamarády, prvňáci se naopak učili samostatnosti a lepším vztahům mezi sebou navzájem i se staršími spolužáky.

„Děti byly z pobytu venku nadšené, spolupracovali s námi také rodiče. Mohli jsme se poznat i v jiném prostředí než ve školních lavicích, děti se staly vnímavějšími a citlivějšími k přírodě v okolí,“ říká Martina.

Letošní podzim se Martina s prvňáčky vypravila na podzimní ponožkovou výpravu, ze které si přinesli spoustu společných zážitků.

„Využili jsme krásného podzimního počasí a vyvenčili jsme ponožky. Cestou jsme sbírali podzimní barvy, zařídili jsme si domeček pro ponožky a zahráli jsme si pohybové hry. Taky jsme si udělali frotáž nařezaného dřeva i s letokruhy. U kaliště divokých prasat jsme pozorovali jejich stopy. Odměnou nám bylo příjemně prožité dopoledne, potěšily nás i nalezené bedly, se kterými děti nadšeně pózovaly,“ vzpomíná Martina.

Na ponožkové výpravě ocenila paní učitelka zejména to, že se děti učí spolupracovat, dodržovat pravidla a překonávat drobné potíže. Venku s dětmi také vyrábí landart z přírodnin a využívá badatelskou metodu učení

„Už teď se těšíme na zimní výpravu, kdy budeme zdobit stromeček pro zvířátka a pozorovat stopy,“ doplňuje.

Stříbrná Skalice

Podzimní ponožková výprava v ZŠ Stříbrná Skalice