Seznamte se s novou lesní třídou - metodika pro páťáky se klube z Lesa

Tématem nové učebnice pro páťáky, kterou právě s mnoha odborníky vytváříme, jsou podoby lesa a jeho obyvatel v různých podnebích. A my vám právě teď můžeme představit první grafické návrhy.

Seznamte se s novou lesní třídou - metodika pro páťáky se klube z Lesa

Název nové lesní učebnice je poetický - Pod nebem Země. Žáci se poutavým způsobem dozvědí, že planeta Země je v neustálé proměně a život je úplně ve všem a všude.

Na Zemi jsou různá podnebí, která si lidé uměle rozdělili do pásů, ale celé je to mnohem složitější. Největší roli v tom hraje Slunce a způsob, jakým kolem něj Země obíhá. Organismy se rozdílným klimatickým podmínkám přizpůsobují, adaptují se. Tento děj je nekonečný a někdo tomu říká evoluce. Příroda je úžasně pestrá a i v „obyčejném“ českém lese lze najít mnoho podob prostředí. Je super cestovat krajinou, ať už blízkou či vzdálenou, všude je co objevovat.

V učebnici si neklademe za cíl probrat všechny varianty podnebných pásů a biotopů. Chceme ukázat rozmanitost na několika příkladech. Chceme podnítit zvědavost a chuť pátrat dál. Zdrojů informací a možností se dívat je dnes nepřeberné množství. Každý si může najít to svoje. Chceme, aby to bavilo děti i pedagogy, kteří je tím budou provázet.

Ročním plánem opět provází šestice žáků lesní třídy. A my vám je právě teď představujeme. Seznamte se Kájou, Nikou, Bedřichem, Hankou, Radkem a Igorem a jeho psem Kočkou. Celou sestavu najdete v příloze pod článkem.

CHCETE NÁM POMOCI S VYDÁNÍM TÉTO UČEBNICE? Na portálu HITHIT právě probíhá naše

crowdfundingová kampaň na podporu vydání metodických materiálů pro pátou třídu základní školy.

Pomozte nám, abychom nyní společně s učiteli dokončili a vydali roční lesní dobrodružství pro páťáky!

Příloha ke stažení