Školy sázely stromy pro mír

21. září proběhl celosvětový den míru. Školy po celém světě sázely stromy pro mír. A české školy nezůstaly pozadu. Přesvědčte se sami!

Školy sázely stromy pro mír
Tags: Learning about Forests

Základní škola Rozvadov je do programu Les ve škole zapojena teprve od začátku letošního školního roku. A hned se připojila k akci Plant a Tree fot Peace - sázení stromů por mír.

Paní ředitelka Renata Kozlerová k celé akci říká:

21. září odpoledne jsme se všichni zaměstnanci školy a žáci, ve spolupráci s místostarostou obce, sešli, abychom zasadili u místního kostela dvě vzrostlé lípy. Bylo krásné počasí, každý přiložil ruku k dílu a teď už nám budou dělat jen radost. Akce se opravdu podařila.

Akce Plant a Tree for Peace upozorňuje na význam ochrany přírody. Sázení stromů symbolizuje naději a kontinuitu života. K akci se každoročně připojuje více než 5 000 škol ze 120 zemí světa.

A jak to tedy bylo u nás? :-) Přečtěte si novinku na webu lesní školy!