UČÍME se VENKU startuje

UČÍME se VENKU je nový program vzdělávacího centra TEREZA. Spojujeme učitele, rodiče i odborníky. Podporujeme hru a učení venku jako předpoklad zdravého rozvoje dětí.

UČÍME se VENKU startuje

Že výuka venku, v přímém kontaktu s přírodou a se světem, přináší dětem mnoho výhod, jednoznačně potvrzuje praktická zkušenost ze škol i odborný výzkum. Učení venku je názornější, zlepšují se vzdělávací výsledky, roste motivace dětí k učení, posiluje se jejich zdraví – to jsou jen některé z jasných benefitů tohoto přístupu.

Přesto učení se venku, mimo třídu a budovu školy, není příliš rozšířeno. Učitelé a školy vydávající se cestou učení venku musí překonávat řadu překážek, organizačních, metodických i legislativních. Tyto překážky se nezdají tak velké, když znáte ty správné triky, jak se s dětmi venku učit a jak takovou výuku zorganizovat. Jsme tu proto, abychom vám s tím pomohli.

Poznejte 7 dobrých důvodů, PROČ se učit s dětmi venku.

• Inspirujte se, CO a JAK učit venku v různých předmětech.

• Seznamte se s učiteli a řediteli, kteří venku učí.

• Zjistěte, jaké pomůcky není třeba kupovat.

• Přidejte se! Vyzkoušejte osvědčené aktivity pro učení venku. Přijeďte na seminář. Sdílejte také vaše příběhy a zkušenosti. Doporučte tyto stránky přátelům a kolegům. Pomozte nám, aby se každé dítě učilo a hrálo si v podnětném prostředí venku.

Zobrazit web