Ven z lavic! Učme děti venku

Víte, že každé dítě stráví v průměru denně více než 4 hodiny před obrazovkou televize, mobilu nebo počítače? Myslíte si, že by se to mělo změnit? V Lese ve škole jsme právě spustili novou kampaň na podporu vzdělávání dětí v přírodě.

Ven z lavic! Učme děti venku

Cílem kampaně je podpořit výuku venku a motivovat k tomu učitele. Na portálu HITHIT lidé přispívají na vydání učebnice, která k výuce venku nabádá. Ta, stejně jako ty předchozí, je plná tipů a metodických postupů, jak se s dětmi učit v přírodě.

Je všeobecně známo, že děti potřebují pohyb, hru, záhady, kontakt s opravdovým životem a učení se vlastním prožitkem. „V programu Les ve škole motivujeme učitele, aby byli s dětmi venku v přírodě,“ říká vedoucí programu Jan Froněk. „Vymysleli jsme a odzkoušeli příběhy už pro téměř všechny ročníky základní školy a vydali je jako roční plány lesních aktivit. Podle těchto materiálů se dnes učí děti na více než 300 školách z celé České republiky,“ dodává.

Přírodní prostředí je dobrodružné, rozmanité, pro všechny smysly pestré, obsahuje nespočetně podob života. A když jsme s ním v každodenním kontaktu, tak se přirozeně učíme, je to zábava, máme chuť objevovat a přicházet věcem na kloub,“ komentuje jedna z autorek učebnic Barbora Landová. Motorem kvalitního učení je vnitřní motivace dítěte. Proto se ve všech projektech TEREZA opírá o postupy zážitkové a projektové výuky nebo badatelsky orientovaného vyučování.

Pomozte nám, aby se děti o zvířatech a rostlinách učily venku, v opravdovém světě!

Video kampaně Ven z lavic! Učme děti venku

Zobrazit web