Venku v zimě a bez sněhu? Nevadí!

Letos si pořádná zima dává zase na čas. Letní sucho pomalu přešlo do zimy a na sníh si budeme muset počkat do nového roku. Co dělat se školáky, když les nepokrývá bílá peřina?

Venku v zimě a bez sněhu? Nevadí!
Tags: jdeteven

Stavět sněhuláka, koulovat se, dělat andělíčky... Na pořádné zimní radovánky si budeme muset ještě počkat. Co dělat s dětmi, když příroda není ve své kůži a máme zimu bez sněhu? Hlavně nezoufat. Zvířecí stopy můžeme zkoumat i v blátě, no ne? :)

Oslavte s dětmi příchod světla: vybavte se baterkou nebo čelovkou a na výlet můžete jít i v noci - zkoumat noční oblohu, poslouchat lesní zvuky, zkrátka zažít trochu dobrodružství.

Že Vás přepadla rýma a bylo by lepší zůstat doma? Adventní úkoly můžete plnit venku i vevnitř!

Inspiraci pro práci se školáky, ať už je sníh nebo ne, najdete v lesních materiálech ke stažení.

A až Vám bude líp, určitě Jděteven!