Zasaďte strom pro mír!

Na 21. září připadá celosvětový den míru. Připojte se k tradici sázení stromu pro mír a získejte pro svou třídu mezinárodní certifikát!

Zasaďte strom pro mír!
Tags: Learning about Forests

"Strom je pro nás symbol. Především nám připomíná význam přírody a její ochrany. Zároveň symbolizuje spolupráci mezi školami napříč celým světem",

dočteme se na mezinárodním webu Lesa ve škole. Připojte se k tisícům škol z celého světa, které budou 21. září sázet stromy pro mír!

Každoročně máme radost, že nám posíláte své fotografie z vydařené akce.

Jak se zapojit? Registrujte se přes formulář pořádající organizace.

Přečtěte si stručné instrukce. Zasazujte jen původní druhy dřevin, pro stromy najděte vhodné místo. Pozvěte i ostatní třídy, školy, své sousedy nebo místní iniciativy. U takové události se hodí něco říci, stáhněte si materiály k události včetně tipů na menší projev.

Událost organizují LEAF International (mezinárodní Les ve škole) a ENO (Environmental Online).

Všichni, kteří své fotografie nebo videa z akce zašlou na adresu pořádající organizace (pro Evropu je kontakt photoseurope@enoprogramme.org), obdrží prestižní certifikát.

Podívejte se, jak školy z celé Evropy v minulém roce sázely stromy pro mír.