Lesní rovnováha (4. ročník)

Na Zemi kdysi žili bájní Stromovousové, stvořitelé lesa. Po nějaké době chtěli zjistit, jak se jejich lesům daří, a proto poslali do světa své pomocníky.

Stupeň ZŠ: První
Doporučený ročník: Čtvrtý ročník ZŠ

Vyslanci Stromovousů jsou s lesem propojeni a jejich zdraví záleží na stavu lesa, který je nablízku. Žáci pomáhají vyslanci Zmítkovi, který je nemocný a potřebuje získat čtyři kouzelné předměty, aby se dostal zpět do rovnováhy. Čtyři magické artefakty symbolizují procesy a principy, které jsou pro udržení rovnováhy ekosystému klíčové.

Děti příběh prožívaly, měly radost, když už bylo Zmítkovi lépe. Přispěly k tomu komiksy na začátku lekcí a výtvarné zpracování. Také na vycházce v lese přemýšlely, zda je náš les pro Zmítka příjemný a zdravý.“
Michaela Eliášová, ZŠ Příbor, Jičínská

Ukázka ke stažení

Lesní rovnováha (4. ročník)