Lexikon lesních skřítků (2. ročník)

Domácí skřítci našli starý lexikon s chybějícími stránkami, který je kouzlem přenesl do lesa. Žáci společně s nimi objevují nové prostředí, doplňují ztracené strany lexikonu a pomáhají tak skřítkům dostat se zpátky domů.

Stupeň ZŠ: První
Doporučený ročník: Druhý ročník ZŠ

Žáci objeví, na koho se v lese těšit, na co si dát pozor, které rostliny může jíst a které nikoliv. Uvede jednoduché příklady závislosti organismu na prostředí. Vžijí se do konkrétního živočicha nebo rostliny, zkusí vnímat svět jeho očima a kresbou  nebo slovy to vyjádřit. Přitom se naučí mnohé o potravě a obydlích lesních zvířat a získají základní představu o tom, jak je v lese všechno propojené.

„Děti byly tak zaujaté pro věc, že skřítkům píší dopisy i po skončení projektu. Při zkoumání lesa byli v euforii z nalezených pobytových znamení zvířat. Někteří byli v krajině kolem města poprvé.“

„Co jsem si nejvíc užila? Rozjasněné oči dětí vždy, když přišel další tajný dopis od skřítků. Smysluplný program, který mi nezabral moc času na přípravu.“ Eva Vroblová, ZŠ Jesenická, Bruntál

Ukázka ke stažení

Lexikon lesních skřítků (2. ročník)