Družiny venku

STAŇTE SE LESNÍ DRUŽINOU. Poradíme vám, jak na to, aby si děti ve vaší družině užily více času venku a společně jste si mohli užít více zábavy. Ušetříme vám čas s přípravou lekcí ven.

NOVÁ PUBLIKACE DRUŽINY VENKU ZDARMA KE STAŽENÍ

Pojďte do toho s námi!

Stáhněte si metodiku zdarma a vyrazte s dětmi ven. Jsme tu pro vás!

"Než se učit ve škole, je lepší jít ven, protože si na ty věci můžete sáhnout, poznat, jak věci fungují v přírodě."  Žák ZŠ

Červnová novinka: Publikace družiny venku nyní i v tištěné verzi.

V září se na ni můžete těšit.

K LESNÍ DRUŽINĚ stačí TŘI KROKY:

• ROZHODNOUT SE,
    že má cenu dopřát dětem čas venku, a překonat překážky, které nás často uzavírají v místnostech.
  • VYBRAT SI
    alespoň jednu aktivitu a ještě lépe si poskládat celý plán, co vše venku s dětmi zažijeme.
  • VYRAZIT VEN
    jednou na zkoušku, nebo raději pravidelně. Tvořit, objevovat, hýbat se venku, anebo si alespoň z posbíraných přírodnin vyrábět pod střechou.

PROČ?
Venkovní prostředí přináší dětem řadu výhod. Kromě rozvoje psychického i fyzického zdraví je tu řada benefitů, které pobyt venku dětem přináší.  Dočtete se v našem článku.

Chcete pravidelně učit nebo trávit čas v družině venku? Zapojte se do programu Les ve škole.

Co získáte zapojením do programu Les ve škole:

• připravené roční metodiky pro každý ročník ZŠ (lze využít i v MŠ) - úsporu vašeho času s přípravou
  • konzultace a semináře o venkovním učení zdarma;
  • odbornou metodickou podporu;
  • elektronický zpravodaj se zajímavými tipy, grantovými výzvami a aktivitami na ven;
  • prestižní certifikát Lesní třída a roční patronát na Novým pralesem
  • možnost zapojit se do tvorby nových metodik;
  • možnost stát se naším mentorem;
  • možnost zapojit se do mezinárodních kampaní LEAF.

CHCI DO LESA VE ŠKOLE