Přihlášení do programu

Lesem pěkně popořadě - jak se přihlásit, jak programem začít, co vás v něm čeká a jak vás odměníme na konci každého školního roku.

1. Přihlaste se do programu a na školu vám přijde balíček výukových materiálů.

• Přihlásit se může pedagog základní školy (případně i MŠ) se třídou, školní družina, přírodovědné kroužky, domácí školáci, komunitní školy apod.
  • Zapojeným subjektem je škola, organizace nebo soukromá osoba bez ohledu na to, kolik tříd program realizuje.

2. Seznamte se s ročním plánem lesních aktivit a navrženými cíli pro Vaši třídu

• Již vyšel roční plán pro 1. třídu, 2. třídu, 3. třídu, 4. třídu, 5. třídu, 6. třídu a spojený pro 8. a 9. třídu.  Během roku 2017/2018 připravujeme plán pro poslední, a to 7. třídu.

3. Navštivte některý z našich seminářů, shlédněte on-line webinář nebo požádejte o osobní konzultaci. Konzultace poskytujeme učitelům ZDARMA, a to i ve vaší škole.
4. Učíte třídu, pro kterou jsme ještě nevydali roční plán aktivit?

• Přiřazení k ročníku je pouze doporučené. Máte-li třídu věkově blízkou, můžete využít roční plán pro jiný ročník (např. se sedmáky projít roční plán pro 6. nebo 8. třídu).
  • Formulujte si vlastní cíle aktivit, které vycházejí z cílů programu Les ve škole, a vytvořte si pro aktivity časový harmonogram. Cíle k aktivitám formulujte konkrétně tak, aby bylo po skončení aktivity možné zhodnotit, zda a do jaké míry bylo cílů dosaženo. Při formulaci cílů se můžete inspirovat těmi, které jsou uvedené na začátku každé lekce v již vydaných ročních plánech.
  • Inspiraci pro Váš plán najdete i v našich dalších výukových materiálech programu.
  • Více o začlenění výuky do programu

5. Pusťte se do toho a jděte s žáky ven. Během roku byste měli zvládnout alespoň dvě výpravy do lesa, na školní zahradu nebo do parku.
6. Zážitky a výsledky vaší práce si dobře uchovejte. Na konci roku se vám budou hodit do Ozvěn z lesa.
7. Za vaši práci v programu vás odměníme Certifikátem lesní třída. Zároveň se stanete patrony kousku pralesa na Ještědu!

Přihlášením do programu získáte kvalitní výukové materiály pro jednotlivé ročníky základních škol, naši pravidelnou podporu, nabídku seminářů a možnost zapojit se do kampaní zastřešující mezinárodní organizace LEAF.

Do programu je nyní zapojeno více než 300 spokojených škol. Pojďte do toho s námi!

PŘIHLÁŠENÍ DO PROGRAMU ZDE

Přihlásit se můžete kdykoliv během školního roku. Přihlášení je na dobu neurčitou. Pokud se škola sama aktivně neodhlásí, počítáme stále s tím, že v programu pokračuje další školní rok a na jeho začátku Vám zašleme fakturu a nově vydané materiály.

Pokud se přihlašujete do programu již ke konci roku (např. na jaře), tak vám nebudeme účtovat poplatek na další školní rok.

Cena programu Les ve škole:

800,- (v prvním roce zapojení do programu)

500,- (v dalších letech)

Ceny platí pro celou školu bez ohledu na počet zapojených tříd.
Platba probíhá přes elektronickou fakturu vystavenou na IČO školy, kterou zasíláme na e-mail kontaktní osoby.