Semináře a mentoring

Držíte v ruce nový roční plán lesních aktivit a nevíte, jak začít? Rádi byste učili venku, ale ještě jste to nezkusili a přemýšlíte, jak na to? Přijďte se inspirovat, jak učit na čerstvém vzduchu!

Na jaro máme opět naplánované další školení a semináře pro pedagogy, vychovatele družin a lektory volnočasových aktivit.

Čtvrtek 25. dubna 2019, Praha

SEZNÁMENÍ S METODIKAMI LESA VE ŠKOLE PRO 1. STUPEŇ A DRUŽINY A PRO 2. STUPEŇ

KDE: ZŠ Na Beránku, Pertoldova 3373/51, Praha 4

KDY: 8 - 12 hodin - 1. stupeň a družiny a 13 - 17 hodin - 2. stupeň (lze se přihlásit i jen na dopolední či odpolední blok, nebo na celý den)

CO VÁS ČEKÁ:

• Na semináři si zažijete některé lekce z metodik Lesa ve škole na vlastní kůži a uvidíte video ukázky z terénních lekcí.
  • Odvezete si jednu metodiku dle vlastní volby.
  • Vyzkoušíte si aktivity také venku
  • Seminář je vhodný pro pedagogy 1. stupně a 2. stupně, vychovatele z družin a lektory volnočasových aktivit.

Lektoři: Jan Froněk (vedoucí programu Les ve škole) a Andrea Tláskalová (mentorka Lesa ve škole, školitelka a paní učitelka ze ZŠ Zbiroh)

Díky našim podporovatelům Státnímu fondu životního prostředí a Ministerstvu životního prostředí činí účastnický poplatek za semináře jen 300 Kč.

V případě, že se účastník semináře přihlásí do programu Les ve škole, bude mu odečten poplatek za seminář z registračního poplatku. Pro školy registrované v programu Les ve škole jsou veškeré semináře zdarma.

POZOR: Dopolední blok už je plně obsazený. Můžete se ale ještě hlásit na odpolední blok věnovaný 2. stupni.

CHCI NA SEMINÁŘ

Středa 22. května, Brno - 1. stupeň a družiny venku

SEZNÁMENÍ S METODIKAMI LESA VE ŠKOLE PRO 1. STUPEŇ A DRUŽINY

KDE: ZŠ Five Star Montessori, Lány 34, Brno

KDY: 22. května, 13 - 17 hodin

lektorka: Justina Danišová (metodička Vzdělávacího centra TEREZA  a vedoucí projektu Učíme se venku)

CO VÁS ČEKÁ:

• Odvezete si jednu metodiku dle vlastní volby.
  • Vyzkoušíte si aktivity také venku
  • Seminář je vhodný pro pedagogy 1. stupně i MŠ, vychovatele z družin a lektory volnočasových aktivit.

CHCI NA SEMINÁŘ

Středa 16. října, Praha - 1. stupeň a družiny venku

Lektor: Jan Froněk

(brzy zveřejníme bližší informace a on-line přihlášky)

Chcete uspořádat seminář přímo ve vaší škole? Kontaktujte nás

NAŠE SEMINÁŘE MAJÍ AKREDITACI MŠMT.

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Nemáte dostatek času jezdit na semináře?

Podívejte se náš webinář nebo si objednejte konzultaci ve své škole zdarma.

První webinář Lesa ve škole nazvaný Ha, ponožka je tu pro Vás ZDARMA!

Webinář se věnuje metodice pro první třídu nazvanou LES VŠEMI SMYSLY. Vhodný je ale pro celý první stupeň ZŠ, případně i mateřské školy. Už nemusíte jezdit nikam daleko a ušetříte čas. Stačí se pohodlně posadit u počítače s internetem.

Budeme zároveň rádi, když nám v komentářích na Youtube zanecháte vzkaz, jak se vám webinář líbil, případně, co byste chtěli změnit nebo vědět.

Webinář je obohacen o zajímavé záběry z výuky, komentář dětí, ukázku pracovních listů i výrobků.

Na co se můžete v našem webináři těšit:

• Po absolvování webináře budete vědět, jak s metodikou pracovat, aby to žáky bavilo.
  • Uvidíte několik příkladů z praxe z minulého školního roku, kdy se metodika testovala.
  • Odnesete si nápady, jak se vypořádat s případnými obtížemi venkovní výuky.
  • Dostanete spoustu zajímavé inspirace pro práci v přírodě.

Nabízíme zdarma konzultace přímo ve Vaší škole. Ozvěte se nám.

Nehodí se Vám termín a na individuální konzultace nemáte čas?

Stáhněte si výukové materiály z našeho webu a zkuste to sami - tak hurá na výuku!