Semináře a mentoring

Rádi byste učili venku, ale ještě jste to nezkusili a přemýšlíte, jak na to? Přijďte se inspirovat, jak učit na čerstvém vzduchu!

Na tento rok máme opět naplánovaná další školení a semináře pro pedagogy, vychovatele družin a lektory volnočasových aktivit.

Středa 16. října, Praha

Kde: ZŠ Rakovského, Rakovského 3136/1, Praha 4 – Modřany

Kdy: 13 - 17 hodin

Téma: 1. stupeň a družiny venku

Lektoři: Jan Froněk (koordinátor programu Les ve škole) a Katka Vrtišková (paní učitelka ze ZŠ Jílové u Prahy, držitelka ceny Global Teacher Prize Czech Republic 2018)

Co vás čeká:

• Na semináři se podrobněji seznámíte s metodikami Lesa ve škole.
  • Objevíte, jak učit venku tak, aby to bavilo vás i žáky, a jak program zařadit do výuky.
  • Uvidíte několik příkladů z praxe z ostatních škol, můžete vzájemně sdílet zkušenosti.
  • Odnesete si nápady, jak se vypořádat s případnými obtížemi venkovní výuky.
  • Zažijete na vlastní kůži, co lze tvořit s dětmi venku nebo pod střechou z donesených přírodnin.
  • Část semináře se odhraje také venku (za každého počasí), proto je potřeba přijít ve vhodném oblečení
  • Odvezete si jednu vytištěnou metodiku
  • Seminář je vhodný pro pedagogy 1. stupně, vychovatele z družin i lektory volnočasových aktivit.

SEMINÁŘ JE NAPLNĚN

Díky našim podporovatelům Státnímu fondu životního prostředí a Ministerstvu životního prostředí činí účastnický poplatek za semináře jen 300 Kč. Pro školy registrované v programu Les ve škole jsou veškeré semináře zdarma. V případě, že se účastník semináře přihlásí do programu Les ve škole, bude mu odečten poplatek za seminář z registračního poplatku.

Čtvrtek 17. října, Krásná Lípa, Centrum Českého Švýcarska

Kdy: 9.30 - 13.30

Seminář pro družiny venku

Lektoři: Honza Froněk a Zoja Zlonická (paní vychovatelka ze ZŠ Kunratice)

Inspirovat k častému pobytu s dětmi venku ve školní družině / volnočasovém klubu. Součástí kurzu budou příklady z praxe školní družiny KUNRATICE, kde chodí pravidelně ven, ukázky prvostupňových projektů na různá roční období, praktické ukázky aktivit na PŘÍPRAVU ven, aktivit VENKU a aktivit na OHLÉDNUTÍ.

Co s sebou? Většina programu proběhne venku (za téměř jakéhokoli počasí), buďte vybaveni na venek.

Pro účastníky jsou připraveny studijní materiály, pracovní listy a ekovýchovné materiály vhodné do výuky. Kurz je určen pro vychovatele školních družin, vedoucí školních klubů či přírodovědných kroužků.

Na seminář je nutné se předem přihlásit.  Vložné na kurz je 250, - Kč

Občerstvení je zajištěno. S sebou vhodné oblečení do terénu.

Přihlašujte se na: Jarmila Judová, jarmila.judova@ceskesvycarsko.cz, tel.: 775 552 790.

Středa 23. října, Rakovník

Kdy: 8 - 12 hodin

Kde: Družina 2. ZŠ Rakovník (Fr. Diepolta 2249, Rakovník)

Práce s metodikami pro 1. stupeň a družiny venku

Lektoři: Honza Froněk a Dita Havlíčková (ZŠ Lužná)

Přihlášujte se na: Brigita Pospíšilová, e-mail: pospisilova@mas-rakovnicko.cz, tel.: 734 213 667

PLAKÁT K SEMINÁŘI

Chcete uspořádat seminář přímo ve vaší škole? Kontaktujte nás

NAŠE SEMINÁŘE MAJÍ AKREDITACI MŠMT.

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Nemáte dostatek času jezdit na semináře?

Podívejte se náš webinář nebo si objednejte konzultaci ve své škole zdarma.

První webinář Lesa ve škole nazvaný Ha, ponožka je tu pro Vás ZDARMA!

Webinář se věnuje metodice pro první třídu nazvanou LES VŠEMI SMYSLY. Vhodný je ale pro celý první stupeň ZŠ, případně i mateřské školy. Už nemusíte jezdit nikam daleko a ušetříte čas. Stačí se pohodlně posadit u počítače s internetem.

Budeme zároveň rádi, když nám v komentářích na Youtube zanecháte vzkaz, jak se vám webinář líbil, případně, co byste chtěli změnit nebo vědět.

Webinář je obohacen o zajímavé záběry z výuky, komentář dětí, ukázku pracovních listů i výrobků.

Na co se můžete v našem webináři těšit:

• Po absolvování webináře budete vědět, jak s metodikou pracovat, aby to žáky bavilo.
  • Uvidíte několik příkladů z praxe z minulého školního roku, kdy se metodika testovala.
  • Odnesete si nápady, jak se vypořádat s případnými obtížemi venkovní výuky.
  • Dostanete spoustu zajímavé inspirace pro práci v přírodě.

Nabízíme zdarma konzultace přímo ve Vaší škole. Ozvěte se nám.

Nehodí se Vám termín a na individuální konzultace nemáte čas?

Stáhněte si výukové materiály z našeho webu a zkuste to sami - tak hurá na výuku!