Semináře a mentoring

Držíte v ruce nový roční plán lesních aktivit a nevíte, jak začít? Rádi byste učili venku, ale ještě jste to nezkusili a přemýšlíte, jak na to? Přijďte se inspirovat, jak učit na čerstvém vzduchu!

Podzimní semináře

ŠKOLA MEZI ZELENÝMI OSTROVY

Seznámení s novou metodikou pro sedmáky, která se dá využít pro 2. i 1. stupeň ZŠ, ale i v družinách a volnočasových aktivitách.

Dobře víme, jak nesnadný je pro pedagoga úkol zaujmout děti v tomto věku. Proto jsme se zaměřili na to, co je „jejich“ – osobitý projev, využití sociálních sítí a různých mobilních aplikací, záliba v místech stranou od ruchu běžného dne a navrch pořádná porce dobrodružství.

Co vás čeká:

• Na semináři si zažijete lekce z nové metodiky Lesa ve škole nazvané „ŠKOLA MEZI ZELENÝMI OSTROVY“ na vlastní kůži. Některé aktivity si ukážeme také venku
  • Objevíte, jak učit o vývoji divočiny (sukcesi) přímo v okolí školy.
  • Odvezete si jednu vytištěnou metodiku
  • V metodice najdete i mnoho obrázků a určovacích karet, které vám pomohou určit život v okolí školy.
  • Seminář je vhodný pro pedagogy 2. i 1. stupně, družinářky a lektory volnočasových aktivit.

1. října 2018, Praha, Vzdělávací centrum TEREZA, Haštalská 17

Lektorka: Justina Danišová (autorka metodiky)

Čas: 13 - 17 hodin

CHCI NA SEMINÁŘ

12. října 2018, Česká Třebová, Ekocentrum Podorlicko, Podbranská 959

Lektorky: PaeDr. Hana Grundová (ověřovala metodiku v praxi se svými žáky)

Čas: 9 - 13 hodin

CHCI NA SEMINÁŘ

Díky našim podporovatelům Státnímu fondu životního prostředí a Ministerstvu životního prostředí činí účastnický poplatek za semináře jen 300 Kč.

V případě, že se účastník semináře přihlásí do programu Les ve škole, bude mu odečten poplatek za seminář z registračního poplatku. Pro školy registrované v programu Les ve škole jsou veškeré semináře zdarma.

NOVINKA: SEMINÁŘE PRO VYCHOVATELKY/VYCHOVATELE DRUŽIN

družiny venku

Využijte katalog pomůcek a výtvarného materiálu zdarma. Místa a věci, které nabízí sama příroda. Zažijte na vlastní kůži, co lze tvořit s dětmi venku nebo pod střechou z donesených přírodnin. Vytvořte se svou družinou něco výjimečného ze zdánlivě obyčejných klacků, kamenů či kůry. Inspirujte se, co lze s dětmi zažít, zkoumat a jaké svátky můžete venku slavit během školního roku. Čas venku je pro děti jedinečný a s družinou ho mohou zažít hned za školou.

Přijďte na lesní seminář!

KDY: Pondělí 22. října 2018, 9 - 13 hodin, Praha

KDE: Základní škola Kunratice, Předškolní 420/5, Praha 4, Kunratice

Lektorky:

Justina Danišová (autorka metodik Lesa ve škole a aktivit pro lesní družiny, autorka Svobodné hry)

Zoja Zlonická (vychovatelka v ZŠ Kunratice)

CHCI NA SEMINÁŘ PRO DRUŽINY - PRAHA KUNRATICE

KDY: Úterý 13. listopadu, 8 – 12 hodin

KDE: Základní škola Mohylová, Mohylová 1963/2, Praha – Stodůlky

Lektorka:

CHCI NA SEMINÁŘ PRO DRUŽINY - PRAHA STODŮLKY

Díky našim podporovatelům činí účastnický poplatek za semináře jen 300 Kč.

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Nemáte dostatek času jezdit na semináře?

Podívejte se náš webinář nebo si objednejte konzultaci ve své škole zdarma.

První webinář Lesa ve škole nazvaný Ha, ponožka je tu pro Vás ZDARMA!

Webinář se věnuje metodice pro první třídu nazvanou LES VŠEMI SMYSLY. Vhodný je ale pro celý první stupeň ZŠ, případně i mateřské školy. Už nemusíte jezdit nikam daleko a ušetříte čas. Stačí se pohodlně posadit u počítače s internetem.

Budeme zároveň rádi, když nám v komentářích na Youtube zanecháte vzkaz, jak se vám webinář líbil, případně, co byste chtěli změnit nebo vědět.

Webinář je obohacen o zajímavé záběry z výuky, komentář dětí, ukázku pracovních listů i výrobků.

Na co se můžete v našem webináři těšit:

• Po absolvování webináře budete vědět, jak s metodikou pracovat, aby to žáky bavilo.
  • Uvidíte několik příkladů z praxe z minulého školního roku, kdy se metodika testovala.
  • Odnesete si nápady, jak se vypořádat s případnými obtížemi venkovní výuky.
  • Dostanete spoustu zajímavé inspirace pro práci v přírodě.

Nabízíme zdarma konzultace přímo ve Vaší škole. Ozvěte se nám.

Nehodí se Vám termín a na individuální konzultace nemáte čas?

Stáhněte si výukové materiály z našeho webu a zkuste to sami - tak hurá na výuku!