Global Teacher Prize ČR má své vítěze

Minulý týden proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů prvního ročníku GTP CR. Máme velkou radost, že se vítězkou stala naše skvělá spolupracovnice Katka Vrtišková.

Z 10 skvělých pedagogů, kteří se dostali až do finále, vybrala odborná porota 3 vítěze. Ocenila u nich především jejich snahu být dětem dobrým průvodcem –  učit je samostatnosti, propojovat učivo s aktuálními globálními tématy a snažit se vést děti k pochopení souvislostí přes jejich vlastní prožitek.

Vítězkou prvního ročníku ceny pro inspirativní učitele Global Teacher Prize Czech republic, kterou pořádá společnost EDUin, se stala Kateřina Vrtišková ze ZŠ Jílové u Prahy. Porotu oslovila její zacílená a relativně náročná výuka, organizována tak, aby se děti učily samy objevovat svět a mohly pracovat svým individuálním tempem. Z hodiny, kterou měli porotci možnost zhlédnout, bylo evidentní, že žáci se učí s radostí, mají nadstandardní návyky a dovednosti, dokáží pracovat samostatně i ve skupině, domlouvat se mezi sebou a respektovat se.

Katka má za sebou skvělé úspěchy. Publikuje, tvoří ucelené učební jednotky v rámci nejrůznějších projektů. Organizuje rodičovské kavárny, tematicky zaměřené sobotní výpravy, přespávání ve škole, aj. Působí jako ročníková vedoucí a interní mentorka badatelsky orientovaného vyučování. Pracuje ve vedení školního Ekotýmu programu Ekoškola a vede program Les ve škole. Vede odpolední kroužky. Spolupracuje s MAP Dolnobřežansko, CEV Zvoneček, vzdělávacím centrem Tereza, Člověkem v tísni. Lektoruje semináře pro učitele (dílna čtení, čtení v oborech, Les ve škole).

Přečtěte si rozhovor s Katkou

Tiskovou zprávu pořádající společnosti EDUin najdete tady

Zobrazit web
Vloženo Od