Jarní landart v ZŠ Galaxie

Základní škola Galaxie z Nového Jičína je v programu Les ve škole velice aktivní. Kromě získání prestižních certifikátů Lesní třída letos na jaře vyhrála v soutěži o landart - přírodní dílo vytvořené dětmi.

Ukázky zimního landartu, který vyhrál naši soutěž, můžete najít v nedávném článku. Děti ze základní školy Galaxie z Nového Jičína pod vedením paní družinářky Viktorie Šrámkové ale vytvářely krásná díla i na jaře. A o ty se s námi podělily: 

"Hřejivé jarní sluníčko vytáhlo naše třeťáky ven k tvoření oblíbeného land artu. V rámci tvůrčích činností jsme využili vše, co nám jarní příroda nabízí, k tomu, abychom vytvořili úžasná umělecká díla. První jarní listy daly svou zeleň tropickým palmám, díky písku z pískoviště se nám začali pod rukama procházet velbloudi a listoví krokodýli vyhřívali svá těla na sluníčku na břehu řeky Nil. Zatímco se jedna skupina výtvarníků toulala v džungli, druhá skupina postavila spoustu různých domečků a na jednom z výkresů svými jasně žlutými křídly zatřepetal něžný motýl. I přesto, že nám práci komplikoval lehký jarní větřík, tvoření jsme si moc užili," říká o společné práci Viktorie Šrámková. 

Vloženo Od
Tags: Příklady dobré praxe


Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Chcete dostávat čerstvou dávku novinek z Lesa? Přihlaste se k odběru newsletteru.