Klimatický summit v Paříži a vzdělávání

Klimatický summit v Paříži, událost, které se zúčastní zástupci a zástupkyně zemí celého světa, bude hostit odpolední konferenci věnovanou vzdělávání k ochraně klimatu.

V pondělí 30. listopadu bude v Paříži zahájen 21. klimatický summit. Dvoutýdenního vyjednávání se zúčastní téměř 50 tisíc lidí z celého světa. Cílem summitu je nalézt mezi všemi státy vzájemnou a především závaznou dohodu, jak zmírnit dopady změny klimatu tak, aby byly nové podmínky pro všechny země světa spravedlivé. 
FEE (Foundation for Environmental Education) na něm povede konferenci věnovanou vzdělání k ochraně klimatu s názvem „Klimatická změna jako součást kurikula od mateřské školy po univerzitu: vzděláním k odpovědnosti a aktivitě" (Climate change as part of the curriculum from kindergarten to university: Teaching for responsibility and positive action).

Klimatický summit bude největší událostí svého druhu za posledních několik let. Očekává se od něj, že bude startem ke globální snaze zmírnit postupující rozvrat světového klimatu.


Oficiální stránky summitu.

Více informací v češtině v článku časopisu Ekolist nebo ve vyjádření Svazu průmyslu a obchodu.
 

Vloženo Od
Tags: Learning about Forests


Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Chcete dostávat čerstvou dávku novinek z Lesa? Přihlaste se k odběru newsletteru.