Lípy republiky – připojte se k oslavám vzniku ČSR

Rok 2018 je ve znamení celonárodních oslav 100 let od vzniku Československa. Pojďte s námi zmapovat stávající lípy republiky a vysaďme společně nové jubilejní stromy, které ponesou poselství naší národní historie.

Projekt skupiny nadšenců Lípy republiky 1918 – 2018 mapuje stávající jubilejní lípy a zachraňuje tím jejich poselství. Program Les ve škole se nyní stal partnerem tohoto projektu.

Se svou třídou se můžete zapojit ať už třeba pátráním po významných stromech ve vaší obci, promítnout do výuky téma lípy jako národního stromu či se podílet na jubilejní výsadbě. Na webu Lípy republiky můžete získat doporučení, jak naplánovat letošní slavností výsadbu u příležitosti vzniku republiky.

"Téma lip republiky žákům dobře přiblíží naši národní historii, prostřednictvím těchto živých svědků minulosti," říká zakladatel projektu Aleš Rudl.

Nevíte, jak na to? Návod na zapojení žáků a studentů pro pedagogy naleznete zde.

Kromě projektu Lípy republiky se také se svou školou můžete zapojit do celosvětového projektu Sázení stromů pro mír, který každoročně připadá na Světový den míru - 21. září.

Vloženo Od