Metodika pro sedmáky je venku!

Škola mezi zelenými ostrovy. Tak se jmenuje poslední metodika pro sedmou třídu. Nyní už vám můžeme nabídnout kompletní soubor metodik pro každou třídu napříč základní celou základní školou.

VIDEO K METODICE PRO SEDMÁKY

Venku jsme čím dál méně, ale proč tam chodit? Proč učit o přírodě venku?

"Než se učit ve škole, je lepší jít ven, protože si na ty věci můžete sáhnout, poznat, jak věci fungují v přírodě."  Žák ZŠ

Všichni máme na dosah interaktivní učebnici, silné zážitky, inspiraci k tvoření i místo pro uvolnění ve výuce. Vše můžeme zažít za školou. Stačí vyrazit na chvíli ven. Zelené ostrovy kolem nás nabízí víc, než si myslíme. Získejme novou interaktivní učebnu zdarma pro každou školu. Odkryjme se studenty, jak díky nám lidem vzniká tzv. „Nová divočina“.

A jak novou metodiku hodnotí sami ověřující učitelé?

„Stojí to za to, i přesto, že je zařazení aktivit do běžné výuky z časových důvodů mnohdy obtížné. Děti hlavně bavilo sledování změn v přírodě v různých ročních obdobích a vítaly možnost učit se venku. Také si na školní zahradě připravily rýmovanou hledačku pro mladší žáky. Byla to pro ně velká výzva, ale pak si to velice užívaly a já s nimi,” komentuje paní učitelka Monika Olšáková z Janovic.

Více o metodice najdete tady.

CHCI SE PŘIHLÁSIT DO PROGRAMU LES VE ŠKOLE

Vloženo Od