Metodiku pro páťáky začínají testovat první školy

Ve čtvrtek 12. ledna proběhl ve školících prostorách TEREZY seminář pro učitele. Ti začnou se svými žáky testovat nově vzniklou metodiku pro pátou třídu.

Páťáci z deseti vybraných škol po celé České republice budou se svými učiteli od ledna do května testovat novou metodiku. Ta vznikla i díky silné podpoře přispěvatelů v kampani na HITHITU  Ven z lavic! Učme děti venku. A jaké školy se testování zúčastní? Budou to  jak malotřídky z vesnických škol, tak i velké městské školy. 

Seminář, který ve čtvrtek 12. ledna proběhl v krásných školích prostorách vzdělávacího centra TEREZA, vedla autorka metodiky pro páťáky Barbora Landová. Ta má už za sebou i autorství oblíbené metodiky pro čtvrťáky. Jedním z témat byla kupříkladu ukázka vlivu náklonu zemské osy na klima v praxi.

Po ukončení testování ve školách a zpětné vazbě od učitelů i žáků budeme ještě metodiku upravovat tak, aby dětem i učitelům seděla jako ušitá. Od září začnou s metodikami pracovat všechny zapojené školy, kterých je v současné době okolo 300. 

Obdivujeme nadšení učitelů a těšíme se na intenzivní spolupráci s nimi! 

 

 

Vloženo Od


Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Chcete dostávat čerstvou dávku novinek z Lesa? Přihlaste se k odběru newsletteru.