Nová publikace o učení venku je vytištěna!

Nová kniha Petra Daniše Tajemství školy za školou, která vznikla v průběhu loňského podzimu, je nyní i v tištěné verzi.

V listopadu loňského roku jsme vás informovali o nové knize ředitele Vzdělávacího centra TEREZA  Petra Daniše TAJEMSTVÍ ŠKOLY ZA ŠKOLOU. Knihu si můžete zdarma stáhnout na našich stránkách nebo si ji v případě zájmu vyzvednout u nás v TEREZE. 

„Škola je nudná, protože tam musíš sedět a učit se nudným způsobem. Ale když jdeme ven ze školy, tak je to fakt zábava. A přesto se něco učíme… a vlastně to děláme a objevujeme místo toho, aby nám to někdo řekl.“  žák  

V knize se mimo jiné dozvíte, proč učení venku v přírodě zlepšuje vzdělávací výsledky, motivaci a chování žáků. Zjistíte, jak jsme na tom s učením venku u nás a ve světě, jaké jsou hlavní překážky v učení venku a co vy sami můžete udělat pro rozšíření výuky venku. 

"Tato publikace přesvědčuje čtenáře tím nejlepším způsobem: výsledky přísného vědeckého zkoumání a zkušenostmi. Je psána věcně, a přesto naléhavě. Učení venku představuje krok k obohacení podnětově chudého prostředí školy a také krok k lepšímu uspokojování základních lidských potřeb. Jako bonus přináší lepší výsledky. Myslím, že pro mnohé, kteří jsou zaměřeni spíš výkonově, to může být značné překvapení." 

Jana Nováčková, psycholožka a spoluautorka knihy a konceptu Respektovat a být respektován

"Věřím, že Tajemství školy za školou sehraje významnou roli v diskuzi o českém školství a pomůže tomu, aby se učení venku stalo na našich školách běžným. Velmi oceňuji úsilí Petra Daniše kriticky reflektovat velké množství odborné literatury a přiblížit ho srozumitelnou formou širší veřejnosti. Text může sloužit jako souhrn pádných argumentů pro zavádění venkovní výuky do škol, uplatnitelný v komunikaci se školami i odpovědnými institucemi." 

Jan Činčera, Masarykova univerzita Brno, autor a apoluautor řady českých výzkumů dotýkajících se učení venku

Podrobnosti ke knize a ukázky ke stažení najdete na webu UČÍME SE VENKU

Vloženo Od


Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Chcete dostávat čerstvou dávku novinek z Lesa? Přihlaste se k odběru newsletteru.