Ochutnávka z Lesa ve Zbirohu

Jako vyvrcholení společného projektu „Mistři kolegiální podpory v oblasti přírodovědné gramotnosti“ proběhla začátkem června ve Zbirohu akce otevřená i návštěvníkům z jiných škol.

Čtyřčlenný tým učitelek a vychovatelek ze zbirožské základní školy připravil hodinový program pro žáky z družiny (1. - 3. třída, celkem asi 50 dětí). Pro žáky bylo připraveno 10 stanovišť, po kterých procházeli ve skupinkách. Každá skupinka měla svoje desky na zaznamenání odpovědí a sčítání bodů.

Bylo skvělé vidět starší žáky (uvolněné z vyučování) jako pomocníky a garanty na stanovištích.

Co se dělo na stanovištích?

• V místě, kde žáci venku chovají morčata, probíhalo spojování obrázků zvířat a jejich chlupů (zalaminovaných do karet).
  • U hmyzího hotelu se debatovalo o včelách.
  • Na jednom stanovišti s ptačími budkami a modely ptáčků žáci poznávali hlasy ptáků.
  • Na dalším stanovišti s kartami děti poznávaly, co do našeho lesa patří a co nepatří.
  • Jedno stanoviště bylo věnovánu tématu Kdo co jí (s využitím pracovních listů z metodiky Lesa ve škole pro druhou třídu).

Po skončení akce s žáky proběhla ještě společná reflexe pedagogů s občerstvením a následnou procházkou po školní zahradě. Ochutnali jsme kamčatskou borůvku a coca-colový pelyněk, otestovali jsme veliké sluneční hodiny a mnoho dalších zajímavostí.

zažil a zapsal Honza Froněk

Vloženo Od