Ozvěny z Lesa školou se nesa: Certifikáty Lesní třída mohou být vaše

Konec školního roku je na spadnutí, prázdniny na dosah. A vy máte opět možnost získat prestižní certifikát Lesní třída a roční patronát nad Novým českým pralesem na Ještědu.

POZOR NOVINKA!

Letos pro zjednodušení pro vás máme pouze jeden dotazník k vyplnění Vašich OZVĚN Z LESA. I Když pracujete s celým ročním plánem nebo si vybíráte jen některé aktivity, pracujete po celý rok nebo jen část roku, vyplňujete POUZE JEDEN DOTAZNÍK

LETOS NAVÍC OD NÁS 3 VYLOSOVANÍ DOSTANOU JAKO DÁREK BALÍČEK TERÉNNÍCH POMŮCEK.

Nechte se inspirovat základní školou Háj ve Slezsku, která si metodiku pro 4. třídu - Lesní rovnováha užila po svém:

JAK JSME SI UŽILI STROMOVOUSY

Ze školy v přírodě nám napsali:

Ahoj Vám všem do Lesa ve škole,

posíláme pozdravy nabyté zážitky z naší školy v přírodě. Využili jsme pro ni jako “celotáborovku” program pro 4. třídu - Lesní rovnováha. A nutno říct, že jsme opravdu NADŠENI!

Zmítko nás provedl celou školou v přírodě. Četli jsme komiksy, pátrali v terénu, trénovali a zkoumali rovnováhu a co všechno tohle slovo vlastně obsahuje. A hledali jsme ji doslova na každém kroku.

Za děti musím poděkovat za motiv Zmítka, který je vážně strhnul (ačkoliv jsme to úplně nečekali) a těšili se na každý další den, kdy budou plnit úkoly z metodiky. Za nás učitele bych pak chtěla sklonit poklonu za perfektně připravené materiály s přesahem, které bychom v takové kvalitě ani s vypětím všech sil nikdy sami nepřipravili.

Všechno, co jsme prožívali, jsme pečlivě zaznamenávali každý večer před spaním do lesních deníků, ze kterých se nakonec staly poklady naší školy v přírodě. Jako poděkování posíláme nejen pár fotek, ale i video o tom, jak jsme se měli. Zmínka o Zmítkovi je těsně před koncem písničky, ve videu je ale vidět mnohem víc z krásné přírody Jeseníků, kde jsme školu v přírodě trávili.

Děkuji a zdravím za ceý náš nadšený tým školy v přírodě, Pavlína Loňková

JAK ZÍSKAT CERTIFIKÁT LESNÍ TŘÍDA

• vyplníte jednoduchý dotazník,
  • připojíte 3 fotky z vašich výprav, včetně té, kde je celá vaše třída.

Do konce školního roku vám zašleme certifikát Lesní třída i s fotkou vaší třídy. Kromě příjemného pocitu z dobře odvedené práce od nás také jako bonus dostanete certifikát na roční patronát nad 10 m2 Nového pralesa

CHCI VYPLNIT DOTAZNÍK

Nevíte si rady s vyplňováním nebo máte dotazy? Napište nám

Internetový dotazník je otevřen od  6. května do 14. června 2019!

Prosíme o 3 DOBŘE OZNAČENÉ FOTOGRAFIE z vašich výprav a práce ve třídě.

FOTOGRAFIE MUSÍ BÝT OZNAČENA NÁZVEM ŠKOLY, ČÍSLEM ROČNÍKU A AKTIVITOU, O KTEROU JDE (popis např.: ZS_kunratice_5A_ukazka_podnebi). Doplňte i fotografii třídního kolektivu, kterou použijeme na certifikát Lesní třída. Pokud nechcete, napište nám a my místo necháme volné, příp. použijeme na certifikát jinou fotografii. Jen je potřeba ji označit, že je na certifikát. Prosíme o fotografie v dobré kvalitě (ve formátu jpg, png, bmp, nebo gif v rozlišení 1000 × 700 pixelů).

Podívejte se, jak se daří Novému pralesu.

Certifikát Lesní třída loni získalo úžasných 120 tříd z celé České republiky. Škol zapojených do projektu stále přibývá, a to je skvělé. Bude letos aktivních tříd, které se učí venku, ještě víc?

Těšíme se na vaše lesní zážitky!

Vloženo Od