Páťácká metodika Pod nebem Země je nyní i v angličtině

Díky našemu dlouhodobému členství v mezinárodní organizaci Learning about Forest (LEAF) může být nyní metodika pro páťáky inspirací také v zahraničí.

Koncem loňského roku jsme ve spolupráci s LEAF nechali přeložit nově vydanou metodiku pro pátou třídu do angličtiny.

Nosným tématem metodiky nazvané Pod nebem Země je KLIMA A ROZDÍLNOST PODNEBÍ. Žáci poznávají podoby lesa v různých klimatických podmínkách, objevují nové kontinenty, druhy potravin, které se na nich pěstují, zvířata, která tam žijí. Sledují vybraná stanoviště našeho mírného pásma a porovnávají s jinými klimatickými oblastmi, hrají si na evoluci a na závěr si užijí společný piknik plný exotických i domácích plodů z různých končin světa.

Přeloženou metodiku najdete zde

„Tuto metodiku moc doporučuji. Málokdy děti baví opravdu každá hodina. Děti se aktivně a samostatně zapojovaly do celého projektu. Jsem ráda, že jsme se testování mohli zúčastnit,“ říká paní učitelka Monika Olšáková, která se svými žáky na jaře testovala metodiku na základní škole v Janovicích. Paní učitelka Katka Vrtišková, která se svými žáky v Jílovém u Prahy učebnici také testovala, k tomu doplňuje: „Bylo to skvělé. Rozhodně doporučuji všem se do výuky s metodikou Lesa ve škole pustit!“

Vloženo Od
Tags: Metodika pro školy