Plzeňská družina se zimy nebojí

Paní Jana Kovaříková, vedoucí vychovatelka školní družiny 14. ZŠ Plzeň se s námi podělila o aktivity, které s dětmi dělala v zimě.

"Do školy k nám teď chodí jen naši nejmenší, tři první a tři druhé třídy. Stále se držíme nabídky Lesa ve škole a publikace Družiny venku.

ponožkami a Zmítkem zažíváme plno dobrodružství, byť v rouškách. S heslem družiny venku se zimy nebojí, jsme v lese téměř každý den. Nejčastější náplní je výroba a doplňování krmítek. Ptáci mají největší zájem o naše borové šišky naplněné rozpuštěným lojem spolu se semínky.

Děti mají velkou radost, když vidí vyzobanou šišku. Naše družinová oddělení se zúčastnila sčítání ptáků na krmítku, vyráběli jsme zamrzlé příběhy i ledová království, pracujeme s lesními deníky. Uskutečnili jsme soutěž Stopařů, díky sněhu objevovali pobytová znamení, především stopy od zvířat v našem blízkém lese."

Sepsala Jana Kovaříková

Vloženo Od