Semináře nerušíme. Učíme venku

Navzdory nouzovým opatřením nerušíme naplánované semináře. Jen jsme se s nimi přesunuli úplně ven, do lesa a do parku.

Doba, kdy děti musí ve školách sedět a pobíhat v rouškách (a od středy už ani to ne), vybízí k učení venku. Řada učitelů, i když z toho měla dříve velké obavy, přesouvá výuku ven - do školních zahrad, do městských parků, do lesa. Venkovní výuku dokonce začalo doporučovat také ministerstvo školství (článek najdete zde). 

Scházet se na seminářích ve školách a školících centrech nyní nemůžeme, tak jsme začali školit pouze venku. Minulý týden proběhl seminář v pražském Kunratickém lese a v Hradci Králové. Atmosféra byla úžasná, paní učitelky a páni učitelé nadšení. Počasí nám vyšlo skvěle, ale i na deštík jsme byli připraveni - poblíž byl nedaleký altán. Moc jsme si to užili a vlastně už se nám ani zpátky do budov nechce moc vracet. Velkou radost nám udělalo i to, že jsme během semináře potkali několik školních týmů venku.   

„Program Les ve škole poskytne skvělé zázemí pro učitele, zpracované materiály. Potkala jsem tu pro věc nadšené učitele a školní týmy.“ (paní učitelka z pražského semináře)

Vloženo Od
Tags: Seminář pro pedagogy


Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Chcete dostávat čerstvou dávku novinek z Lesa? Přihlaste se k odběru newsletteru.