Učebnice pro třeťáky Tajemství vody v lese přeložena do angličtiny

Díky spolupráci a našemu členství v mezinárodní organizaci Learning about Forest (LEAF) může být učebnice pro třeťáky inspirací také v zahraničí.

Během podzimu se podařilo v organizaci LEAF, jejímž jsme členem od roku 2007, přeložit naší metodiku pro třetí třídu, která se věnuje vodě. 

Žáci v rámci projektu pátrají po tom, jaké podoby může lesní voda mít a jakým způsobem v lese koluje. K záchraně lesa před Vodomory pomůže každá informace, pozorování v terénu i společná tvorba plakátů a příběhů o kapce vody. Žáci si také naplánují, jak v lese přečkat déšť a bouřku či překonat potok.

Přeložená učebnice do angličtiny je k dispozici zde

Naším největším objevem bylo, že voda v lese není jen v potoce a ve studánce, ale je všude: na listech, v mechu, v houbách, v půdě. Vodomorové (postavy z metodiky) nemohou vodu z lesa jen tak lehce vzít, je tam všude. Museli by les vykácet a zastavit déšť. Chtěli bychom, aby každý věděl, že v lese je vlhko, voda je tam vždy a je důležitá pro rostliny, pro zvířata a taky pro nás. V lese jsme toho hodně objevili, třeba stopy zvířat, mraveniště, kosti zvířete, ohryzané plody, zaječí trus, houby, měřili jsme teplotu, v zimě jsme pozorovali lupou sněhové vločky a měřili výšku sněhu. Hodně jsme spolupracovali.  Žáci 3. třídy ze ZŠ Příbor

 

Vloženo Od


Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Chcete dostávat čerstvou dávku novinek z Lesa? Přihlaste se k odběru newsletteru.