Učitelé na jarních seminářích Lesa

V dubnu jsme pro vás uspořádali hned dvě vzdělávací akce - semináře Lesa ve škole uprostřed přírody.

Paní učitelky a páni učitelé, kteří měli zájem dozvědět se více o tom, jak učit venku, se během dubna mohli zúčastnit hned dvou seminářů. S programem Les ve škole jsme si udělali výlet do Mníšku pod Brdy, kde nás hostila lesní školka ve své jurtě a do romantické přírody Českosaského Švýcarska v Krásné Lípě. 

Účastníci se během semináře seznámili s různými prožitkovými, ale i naučnými aktivitami, které lze provozovat při pobytu s dětmi v lese. Dozvěděli se také, jak lze tyto aktivity zařadit do různých učebních předmětů a k čemu je celkově dobré s dětmi v lese smysluplně trávit čas

Seminář provázela řada her v přírodě, při kterých zúčastnění pomocí všech smyslů poznávali vůně, tvary a různé přírodniny.

Jedna z účastnic, paní učitelka Soušková z Čisovic seminář okomentovala: 

Váš seminář byl pro mě především inspirací k většímu zapojení skutečné přírody do výuky. Aktivitu ze semináře jsem hned vyzkoušela v hodině výtvarné výchovy. Na školní zahradě jsme nasbírali květy jarních rostlin a přidali k nim kousky kůry i trochu země. Tuto sbírku si děti ve třídě prohlížely a aranžovaly, poté o ní hovořily. Dalším krokem bylo použití rostlin k namalování obrázku. Tato činnost mé žáky (3. - 5. ročník) velmi bavila a překvapila je sytost barev. Původně jsem chtěla obrázky dotvářet tuší, ale jemné pastelové barvy by bylo škoda narušovat. Nakonec jsme si udělali výstavku výkresů a těšili se z dobré práce. 

                                                    

 

 

Vloženo Od
Tags: Seminář pro pedagogy


Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Chcete dostávat čerstvou dávku novinek z Lesa? Přihlaste se k odběru newsletteru.