V České Třebové otestovali metodiku pro sedmáky

Během tohoto školního roku vzniká v rámci programu LES VE ŠKOLE zbrusu nová metodika pro 7. ročník. A tentokrát to bude, do slova a do písmene, pořádná divočina!

Dobře víme, jak nesnadný je pro pedagoga úkol zaujmout děti v tomto věku. Proto jsme se při tvorbě nové metodiky zaměřili na to, co je „jejich“ – osobitý projev, využití sociálních sítí, záliba v místech stranou od ruchu běžného dne a navrch pořádná porce dobrodružství. Jak nám potvrdily první reakce studentů víceletého gymnázia v České Třebové, ve kterém probíhá její pilotování, máte se opravdu na co těšit. 

Gymnázium v České Třebové je první školou z deseti vybraných, která nám v tomto školním roce pomáhá otestovat a vylepšovat novou metodiku zatím pracovně nazvanou MAPOVÁNÍ DIVOČINY

Výsledkem podzimní práce sedmáků, tady sekundánů, byla hledačka pro páťáky (primány). Za podzimního sychravého odpoledne se společně sešli na pozemku školy a rozdělili se do skupin. Každá skupina sekundánů vytvořila vlastní hledačku skupině primánů. Cílem hledačky bylo zmapování divočiny v okolí školy a hledání zajímavých zelených míst. Studenti tak společně odkrývali, jak kolem nás pod vlivem člověka vzniká tzv. nová divočina

Díky metodické podpoře budou mít i učitelé vyšších ročníků příležitost učit učivo v praxi a venku. Program nabízí studentům možnost nejen se aktivněji zapojit do výuky, ale i "dotknout" se učiva a skutečně objevovat místa, kde žijí. Hledačka nebo questing, které jsou součástí společné práce, motivují studenty chodit ven a objevovat zelená a nepoznaná místa kolem školy.

" Na tomhle projektu mě baví hlavně to, že je zábavný. Při výpravách jsme se víc stmelili a rozvinuli jsme si znalosti, které jsme měli. Myslím si, že se toho víc naučím, když je učivo podané zábavně."

"Líbí se mi, že nesedíme jen v lavicích a neposloucháme výklad učitele, ale můžeme vyjít i ven," pochvalují si studentky českotřebovského gymnázia. 

Primány na hledačce nejvíc bavily hádankové básničky, které si pro ně sekundáni připravili. Ne vždy bylo snadné najít správnou odpověď. S jejich vedením byli ale vesměs spokojení a rádi si zase nějakou společnou výuku zopakují. 

Metodika pro sedmou třídu vykoukne z Lesa v září 2018. Zatím ale nabízíme metodiky pro všechny ostatní ročníky

 

Vloženo Od
Tags: Příklady dobré praxe


Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

Chcete dostávat čerstvou dávku novinek z Lesa? Přihlaste se k odběru newsletteru.