Venku v zimě a bez sněhu? Nevadí!

Letos si pořádná zima dává zase na čas. Letní sucho pomalu přešlo do zimy a na sníh si budeme muset počkat do nového roku. Co dělat se školáky, když les nepokrývá bílá peřina?

Stavět sněhuláka, koulovat se, dělat andělíčky... Na pořádné zimní radovánky si budeme muset ještě počkat. Co dělat s dětmi, když příroda není ve své kůži a máme zimu bez sněhu? Hlavně nezoufat. Zvířecí stopy můžeme zkoumat i v blátě, no ne? :)

Oslavte s dětmi příchod světla: vybavte se baterkou nebo čelovkou a na výlet můžete jít i v noci - zkoumat noční oblohu, poslouchat lesní zvuky, zkrátka zažít trochu dobrodružství.

Že Vás přepadla rýma a bylo by lepší zůstat doma? Adventní úkoly můžete plnit venku i vevnitř!

Inspiraci pro práci se školáky, ať už je sníh nebo ne, najdete v lesních materiálech ke stažení.

A až Vám bude líp, určitě Jděteven!

Vloženo Od
Tags: jdeteven