Pod nebem Země (5. ročník)

Tématem nové učebnice pro pátý ročník jsou podoby lesa a jeho obyvatel v různých podmínkách. Planeta Země je v neustálé proměně a život je úplně ve všem a všude.

Stupeň ZŠ:
První
Doporučený ročník:
Téma:
Podoby lesa v různých podmínkách

Chceme žákům ukázat rozmanitost na několika příkladech. Chceme podnítit zvědavost a chuť pátrat dál.

Žák...

… vlastními slovy popíše, proč jsou na Zemi různá podnebí.

… uvede příklady adaptací rostlin a živočichů na abiotické podmínky prostředí (zejména vodu a teplotu).

… po určenou dobu průběžně sleduje stanoviště dle vlastního výběru a jednoduše zaznamenává jeho abiotické podmínky.

… vyhledá v terénu mírného pásu stanoviště, která se svými abiotickými podmínkami podobají některým
z jiných podnebí.

… podle zadaných abiotických podmínek vytvoří a popíše rostlinný nebo živočišný druh, který je na ně adaptovaný.

Ještě váháte, jestli s žáky pracovat podle této metodiky?

Přečtěte si názory páťáků ze ZŠ Jílové u Prahy, kteří nám pomáhali metodiku testovat.

„V zimě jsme využili množství sněhu a tvořili Zeměkouli ze sněhu,  dokonce jsme vyzkoušeli i otáčení kolem Slunce.“ Simona Houdková, ZŠ Lesonice, 5. třída

Stáhněte si materiály pro učitele Elektronický balíček Příbuzní na cestách k metodice pro pátou třídu.

Stáhnout pracovní listy Stáhnout foto Stáhnout rozhovor

Bohužel se nám při tisku metodiky vloudila technická chybka a součástí metodiky není kompletní pracovní list Lesní třída se představuje.

Najdete ho ke stažení tady. Omlouváme se.

Dokument