Tajemství vody v lese (3. ročník)

Les se ocitl v úzkých. Vzali si jej na mušku Vodomorové, bytosti, které pasou po vodě a dokážou ji vysát do poslední kapky! Naštěstí je tady lesní třída a Vaši žáci, aby katastrofu odvrátili.

Stupeň ZŠ:
První
Doporučený ročník:
Třetí ročník ZŠ

Žáci pátrají po tom, jaké podoby může lesní voda mít a jakým způsobem v lese koluje. K záchraně lesa před Vodomory pomůže každá informace, pozorování v terénu i společná tvorba plakátů a příběhů o kapce vody. Žáci si také naplánují, jak v lese přečkat déšť a bouřku či překonat potok.

Děti si nejvíce užívaly stavění domečků pro lesní zvířátka, procházku k vodopádu, návštěvu lesního divadla, hledání pokladu jako poděkování od skřítků za pomoc, hledání skřítků, poznávání okolí, tvorbu lesního deníku, závěrečné hodnocení včetně odměn a "osvědčení" pro jednotlivé žáky, hledání dopisů od skřítků, plnění tajných úkolů...“ Iva Krobová, ZŠ Krupka, 3. třída

Ohrožují mě Vodomorové. Pomozte!

(představení učebnice pro třeťáky)

Dokument